Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarr në ullishtet e Peshtanit, rrezikohen pesë banesa (foto e vidio)

Zjarr në ullishtet e Peshtanit, rrezikohen pesë banesa (foto e vidio)

Fier – Një zjarr masiv ka rënë ne zonene e Peshtanit të Madh ku po digjen ullishte e shkurre. Terreni eshte i veshtire, zjarrfiksit po luftojnë edhe me mjete rethanore pasi fryn erë e fort që ndihmonë edhe flakët e zjarrit.

Burime nga zjarrfiksat në terren thonë se rrezikohen 4 deri 5 banesa dhe per kete arsye po veprohet me helikopter.

Ne terren jane duke kuftusr me flaklt e zjarrit janë tre zjarrfikse me efektiv te mzsh Fier, një zjarrfikse e Rroskovecit dhe një zjarrfikse e Alpetrolit së bashku me efektivët e tyre

Lajmi konfirmohet nga shefi i sherbimit zjartfikes ne bashkine Fier Zija Hyka

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME