Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri në azil/ Ministri i Brendshëm Taulant Balla viziton të moshuarit në...

Zjarri në azil/ Ministri i Brendshëm Taulant Balla viziton të moshuarit në spitalin rajonal në Fier

Fier – Ministri i brendshem Taulant Balla , eshte ndalur mbremjen e sotme ne spitalin rajonal te Fierit, per te pare nga afer gjendjen shendetesore te 50 te moshuarve te cileve iu rrezikua jeta mesditen e sotme gjate zjarrit qe perfshiu katin e dyte te godines.

Balla ka pohuar se gjendja e tyre shendetesore eshte e mire teksa ka falenderuar forcat e policise se shtetit , forcat zjarrfikese dhe punonjesit e Shtepise se te Moshuarve per nderhyrjen ne kohe gje qe beri te mundur shmangien e rrezikut.

Ministri Balla ka pohuar se nga hetimet paraprake rezulton se zjarri ka ardhur nga jashte nderteses teksa ka pohuar se po vijon puna per zbardhjen e plote te ngjarjes .

Godina e shtepise se te moshuarve eshte shumevjecare dhe ka njohur here pas here rokontruksione te phesshme , por per ministrin Balla ndertimi i nje godine te re aktualisht eshte i pamundur por ka theksuar se do te behen te gjitha perpjekjet per permiresimin e kushteve .

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME