Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri në kodrën e Ardrnicës po djeg ullishta

Zjarri në kodrën e Ardrnicës po djeg ullishta

Një zjarr ka rënë këtë mesditë në kodrat e Libofshës në drejtim të manastieit të Ardenicës

Zjarri po djeg shkurre dhe ullishta.

Te favorizuara nga era flaket jane perhapur me shpejtesi ne nje siperfaqe te konsiderueshme duke djegur qindra rrwnje ullinj nderkohe qe flaket po drejtohen drejt Ardenices.

Ne vendngjarje dy zjarrfikse, zjarrfiksit po luftojnë me mjete rethanore e pompa shpine si dhe zjarrfikse pasi terreni eshte i thyer por flakët favorizohen dhe nga era e forte qe fryn, nderkohe qe edhe banore te zones po ndihmojne me mjete rrethanore.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME