Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri në Libofshë e Ardenicë djeg një banesë, ullinjë e drurë frutorë

Zjarri në Libofshë e Ardenicë djeg një banesë, ullinjë e drurë frutorë

Zjarri i rënë në kodrat që ndajnë Libofshën me Ardenivën ka djegur qindra drurë ulliri e frutorë. Flakët e zjarrit kanë djegur dhe një banesë mes ferrave që ishte e braktisur për mbi 15 apo 20 vjetë.

Shefi i repartit zjarrfikës në bashkinë Fier Zija Hyka mësohet se jane ne terren 3 zjarrfikse te Fierit dhe 25 efektiv, 1 zjarrfikëse dhe 5 efektiv nga Patosi, 2 zjarrfikës dhe 6 efektiv Lushnja, 1 zjarrfikse dhe 5 efektiv Rroskoveci.

Mjetet jane perqendruara prane banesave, nuk paraqetet rrezik per to, po punohwt dhe ne vatrat e zjarrit neper ullishte. Zjarri favorizohet dhe nga era.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME