Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri shkrumbonë banesën dy katëshe në Patos

Zjarri shkrumbonë banesën dy katëshe në Patos

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Patos në lagjen “1 Maj”

Një zjarr ka përfshirë një banesë dy katëshe duke e shkrumbuar plotësisht.

Mësohet se banesa është në pronësi të Xhemal Goxhaj, i cili me bashkëshorten kishin shkuar në banjat e llixhave në Elbasan ndërsa në banesë ishte nusja e djalit, femijte e tij dhe femijat e djalit. Djali i cili ditën e djeshme është nisur drejt Greqisë.

Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e zjarrit. Një komshi kishte hyre per ti ndihmuar por zjarri ka perfshire menjehere orendi ne katin e pare dhe katin e dyte.

Banoret pohuan se pasi kishin ndihmuar familjaret te dilnin pa probleme per jeten kane njoftuar zjarrfiksit qe ndodhen 500 metra larg por qe nuk kishin mundur se ndodheshin ne një zjarr ne Margëlliç.

Ndërkohë që banorët kanë deklaruar se zjarrfikësja ka shkuar me vonëse në vendngjarje.

Shikoni pamjet e siguruara nga ALB365

Njoftimi i Policisë:

Fier/ Informacion paraprak
Në orën 13:00, lagjen “1 Maj”, Patos, në katin e dytë të banesës së shtetasi F. G., ka rënë zjarr ku për pasojë janë djegur orenditë shtëpiake. Nuk ka dëme në njerëz.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME