Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËZyrtare/ Ja kandidatët e PS për kryebashkiakë në qarkun Fier dhe qarqet...

Zyrtare/ Ja kandidatët e PS për kryebashkiakë në qarkun Fier dhe qarqet e tjera

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. Taulant Balla ka zbuluar kandidatët për qarkun e Fierit

QARKU FIER

Bashkia Fier – Armando Subashi

Bashkia Patos – Fatjon Duraj

Bashkia Rroskovec – Majlinda Bufi

Bashkia Mallakastër – Qerim Ismailaj

Bashkia Lushnje – Eriselda Sefa

Bashkia Divjakë – Josif Gorrea

SHKODËR
Bashkia Shkodër  – Benet Beci
Bashkia Fushë-Arrëz – Fran Tuci
Malësi e Madhe – Tonin Marinaj
Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj
Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli

ELBASAN
Bashkia Elbasan- Gledian Llatja
Bashkia Belsh – Arif Tafani
Bashkia Cërrik – Andis Sala
Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi
Bashkia Librazhd – Mariglen Disha
Bashkia Prrenjas – Nuri Belba
Bashkia Peqin-Bukurosh Maçi

DIBËR
Bashkia Bulqizë – Festime Mjeshtri
Bashkia Peshkopi – Rrahim Spahiu
Bashkia Klos –  valbona kola
Bashkia Mat – Agron Malaj

LEZHË
Bashkia Kurbin  – Majlinda Cara
Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu
Bashkia Mirditë – Ndrec Deda

TIRANË
Bashkia Tiranë – Erion Veliaj
Bashkia Kamëz – Rakip Suli
Bashkia Kavajë – Redjan Krali
Bashkia Vorë – Blerim Shera
Bashkia Rrogozhinë – Edison Memolla

BERAT
Bashkia Berat – Ervin Demo
Bashkia Kuçovë – Kreshnik Hajdaraj
Bashkia Poliçan – Adriatik Zotkaj
Bashkia Skrapar – Adriatik Mema
Bashkia Dimal – Juljana Memaj

GJIROKASTËR
Bashkia Gjirokastër – Flamur Golemi
Bashkia Tepelenë – Tërmet Peçi
Bashkia Dropull – Dhimitraq Toli
Bashkia Këlcyrë – Klement Ndoni
Bashkia Libohovë – Leonard Hide
Bashkia Memaliaj  – Gjolek Guci
Bashkia Përmet  – Alma Hoxha

KORÇË
Bashkia Korçë – Sotiraq Filo
Bashkia Kolonjë – Erion Isai
Bashkia Devoll – Eduard Duro
Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu
Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli
Bashkia Pustec – Pali Kolefski

KUKËS
Bashkia Has – Halit Mulaj
Bashkia Kukës – Safet Gjici
Bashkia Tropojë – Rexhë Byberi

DURRËS
Bashkia Durrës  – Emiriana Sako
Bashkia Krujë –  Artur Bushi
Bashkia Shijak – Elton Arbana

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME