Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE15 filma që duhen parë për verën 2024

15 filma që duhen parë për verën 2024

Nga filmi i ri M Night Shyamalan deri tek rikthimi i Twisters, te Deadpool & Wolverine, këta janë filmat për të mbushur mbrëmjet e gjata.

Image

Animacioni i shkëlqyeshëm nga Studio Ponoc e Japonisë, i përshtatur nga romani i fundit për fëmijë nga AF Harrold dhe Emily Gravett për një vajzë të vogël dhe shoqëruesin e saj imagjinar.

Në Netflix nga 5 korriku

MaXXXine

ImagePjesa e tretë e trilogjisë slasher të Ti West, në të cilën aktorja aspirante Mia Goth ngatërrohet me vrasësin serial Night Stalker në Los Anxheles të viteve 1980.

Në kinema nga 2 korriku

Fly Me to the Moon

Kjo komedi romantike zhvillohet në NASA në vitet 1960, duke bërë bashkuar drejtorin e lëshimeve Channing Tatum me Scarlett Johansson, e cila luan një eksperte PR-i.

Në kinema nga 12 korriku

Despicable Me 4

Më shumë kaos Minionësh vjen nga ekskluziviteti i pavdekshëm CG i Illumination, i cili ka tmerret e verdha (plus Grunë dhe familjen e Steve Carell) të kërcënuar nga megalomani francez i Will Ferrell.

Në kinema nga 12 korriku

Twisters

Pothuajse 30 vjet nga filmi i Jan de Boat-it, një gjeneratë e re ndjekësish të guximshëm të tornadove (përfshirë Glen Powell dhe Daisy Edgar-Jones) i shkojnë tornadove në mes.

Në kinema nga 19 korriku

Thelma

June Squibb merr rolin e saj të parë kryesor, si një gjyshe 94-vjeçare që bie pre e një mashtrimi telefonik, e cila merr rrugët për t’u hakmarrë. Richard Roundtree dhe Malcolm McDowell janë gjithashtu yjet e filmit.

Në kinema nga 19 korriku

Deadpool & Wolverine

X-Menët e preferuar të njerëzve përballen me armikun e tyre më vdekjeprurës deri tani – lodhjen e superheronjve – duke bashkuar fuqitë e tyre në biletari për foton e vetme kryesore të Marvel-it të vitit 2024.

Në kinema nga 25 korriku

About Dry Grasses

Kjo përrallë morale e Nuri Bilge Ceylan të Turqisë eksploron dëshirat dhe zhgënjimet e një mësuesi fshati, duke krijuar një humor që magjeps si një magji e pëshpëritur.

Në kinema nga 26 korriku

Borderlands

Eli Roth përshtat lirshëm një lojë për një aventurë të stilit Mad-Max, duke shkaktuar kaos në planetin e egër perëndimor të Pandorës, me Cate Blanchett që drejton kastin si një kusare famëkeqe.

Në kinema nga 9 gushti

Trap

Në thrillerin me një vendndodhje të M. Night Shyamalan, i vendosur në një koncert të krijuar për të kapur një vrasës serial, kthesa mund të jetë se personazhi i Josh Hartnett, babai që merr informacion, është në të vërtetë vetë vrasësi serial.

Në kinema nga 9 gushti

The Instigators

Kejsi Affleck është skenariste dhe luan bashkë me Matt Damon në këtë film energjik të drejtuar nga Doug Liman, rreth dy mashtruesve që shmangin arrestimin dhe gangsterët hakmarrës kur një grabitje shkon keq.

Në kinema nga 9 gushti

Alien: Romulus

ImagePritshmëritë janë të larta për ekspertin e horrorit Fede Álvarez (Don’t Breathe, Evil Dead) me këtë film: i vendosur pas Alienit të parë, ai e zhvillon filmin në një anije kozmike të braktisur.

Në kinema nga 16 gushti

Horizon: An American Saga – Chapter 2

Këtu është gjysma e dytë – ose, nëse gjërat shkojnë mirë, çereku – i uesternit madhështor e epik të Kevin Costner-it, rreth betejave të kolonëve dhe të kusarëve në SHBA të epokës së Luftës Civile.

Në kinema nga 16 gushti

The Crow

Tridhjetë vjet pas versionit të Brandon Lee, është koha për një ribërje të shkëlqyeshme: Bill Skarsgård luan rolin e rokerit të vrarë Eric Draven, me FKA Twigs si të fejuarën e tij.

Në kinema nga 23 gushti

Kneecap

Image

Kjo dramë komedi e shumëpritur në gjuhën gale, fituese e një çmimi të audiencës në Sundance, luhet nga treshja e repit të Belfastit, me Michael Fassbender si njeriun e IRA-s që lindi një prej tyre.

Në kinema nga 23 gushti

xxxxx

Zoë Kravitz bën debutimin e saj si regjisore me një thriller rrëqethës psikologjik që zhvillohet në ishullin privat të manjatit të teknologjisë Channing Tatum. Naomi Ackie është kamerierja e koktejeve që nuk mund të refuzojë një ftesë.

Në kinema nga 23 gushti/The Telegraph

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME