Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKË3 bashkitë e para ku udhëheq koalicioni “Berisha – Meta”

3 bashkitë e para ku udhëheq koalicioni “Berisha – Meta”

Po numërohen kutitë në disa prej bashkive të vendit. Në pjesën më të madhe udhëheq Partia Socialiste ndërsa ka disa bashki ku po kryeson Partia Demokratike në kutitë e parë.

Një prej tyre është bashkia e Memaliajt në jug të vendit. Atje janë hapur 7 qendra nga 27 dhe kryeson Albert Malaj i koalicionit “Bashkë fitojmë” me 644 vota përballë Gjolek Gucit që deri tani ka 555 vota.

Një tjetër bashki ku udhëheq opozita është ajo e Hasit. Në 3 kutitë e para nga 28 të tilla udhëheq Miftar Dauti i opozitës me 510 vota ndërsa rivali i tij socialist Beqir Mulaj ka 386 vota.

Në Mirditë gjithashtu kryeson përkohësisht koalicioni “Bashkë fitojmë” ku janë hapur 2 kuti nga 48 kuti ku Albert Mëlyshi i opozitës ka 184 vota ndërsa Ndrec Dedaj i PS-së ka 168 vota. ©LAPSI.al

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME