Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLE3 mijë euro bakshish në një lokal në ishullin Mykonos në Greqi

3 mijë euro bakshish në një lokal në ishullin Mykonos në Greqi

Bakshishi i vitit në Greqi u dha në Mykonos për një faturë prej 22,500 €

Herë pas here, fatura të ndryshme janë bërë virale me bakshishe bujare që klientët kanë lënë për punonjësit e restorantit që kanë vizituar. Më në fund një të tillë u bë në Greqi, në Mykonos.


Open tv prezantoi një faturë nga ishulli i erërave ku një grup faturonte 22500 euro , që kishte gjithçka nga filetot që kushtojnë 120 euro secila dhe biftekët tomahawk që kushtojnë 280 , te një vodka Beluga Gold dhe 6 shampanja Dom Perignon , ku secila shishe kushton 1900 euro.

Kjo kompani e veçantë, kur erdhi koha për të paguar vendosi t’u lërë punonjësve një bakshish mjaft të mirë 3.000 € pagesë e bërë me POS , me shumën specifike që tejkalon standardin 10% në SHBA.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME