Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksident me vdekje në Fier, shoferi merr arratinë

Aksident me vdekje në Fier, shoferi merr arratinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier.

Përplasja fatale ka ndodhur në fshatin Ferras, të Fierit, ndërsa shoferi mësohet se është arratisur.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën e vjetër Levan-Vlorë. Viktima është një 70 vjeçar Ylli Toska banor i fshatit Fermë të Nevoselës rrethi Vlorës i cili po udhëtonte me biçikletë anës rrugës.

Viktima, ende e paidentifikuar është gjetur nga banorët e zonës, të cilët më pas kanë lajmëruar policinë.

Shoferi që ka përplasur për vdekje qytetarin, është larguar nga vendi i ngjarjes.

Fier / Informacion paraprak

Rreth orës 17:30, në aksin rrugor “Fier-Vlorë”, në fshatin Ferras, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar, ka përplasur shtetasin Ylli Toska., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Fitore, i cili dyshohet se ka qënë duke lëvizur me biçikletë.

Si pasojë e përplasjes, shtetasi Ylli Toska. ka humbur jetën.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit, si dhe për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME