Tuesday, March 28, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPas dhunës nga infermierja, e moshuara del prej qendrës

Pas dhunës nga infermierja, e moshuara del prej qendrës

Pas publikimit të skandalit ku infermieret e një azili në Pejë dhunuan një të moshuar, familjarët e kësaj të fundit kanë kërkuar daljen e saj nga kjo qendër.

Sipas mediave kosovare, ka qenë dhëndrri i saj që ka kërkuar daljen e të moshuarës, kërkesë e cila është pranuar nga qendra e të moshuarve.

Në dokument thuhet se ajo “tërhiqet nga Qendra për përkujdesjen e të moshuarve, Orenda” dhe se “tërheqja bëhet me kërkesë të familjarëve”.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: