Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti/ Makina përplas kalimtarin, ndërron jetë në spital 50 vjeçari

Aksidenti/ Makina përplas kalimtarin, ndërron jetë në spital 50 vjeçari

Fier – Aksident me plagosje të një personi ka ndodhur disa minuta më parë në vëndin e qujatur “kryqëzimi i Grecallisë”. I plagosuri ka ndërruar jetë pasi ka mbrritur në spital, pohon zyrtarishtë policia e Fierit.
Një automjet ka përplasur përtokë një kalintar sfro 50 vjrç. Drejtuesi i mjetit nkë 20 vjeçar ka qëndruar derisa ka ardhur policia por edhe ambulanca që ka marr të plagosurin duke e dërguar në urgjencë të Spitalit Rajonal në Fier por ka ndërruar jetë, pasi ka mbritur për ndihmë mjekësore.
Një këmbësor është goditur nga një automjet tip “ Fuoristradë” duke i shkaktuar lëndime të rënda në trup duke ndërruar jetë në spital.
Policia e qarkullimit rrugor dhe ekspertët kanë mbrritur në vëndin e ngjarjes për të zbardhur rrethanat e kësaj ngjarje.

Fier/ Informacion paraprak

Rreth orës 21:30, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Grecallisë”, Fier, shtetasi B. H., 20 vjeç, duke drejtuar një automjet tip “Range Rover”, ka aksidentuar këmbësorin, shtetasin D. Gj., rreth 50 vjeç.

Si pasojë e aksidentit, ka ndërruar jetë në spital shtetasi D. Gj.

Drejtuesi i automjetit, shtetasi B. H., është shoqëruar në Komisariat nga shërbimet e Policisë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME