Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti/ Mjeti del nga rruga, një i vdekur e 3 të plagosur...

Aksidenti/ Mjeti del nga rruga, një i vdekur e 3 të plagosur (vidio)

Berat – Një automjet ka dal nga rruga ku në të udhëtonin dy vllezër e dy vajza të mitura. Si pasojë ka ndërruar jetë një 15 vjeçar dhe është plagosur i vëllai i tij më i madh dhe dy vajza të mitura

Policia

Në rrugën rurale të fshatit Plirëz, Poliçan shtetasi Françesko Zylyftari, 15 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Alfa Romeo”, ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë ka humbur jetën shtetasi Afisaldo Zylyftari (pasagjerë në mjet) rreth 15 vjeç si dhe janë dëmtuar shtetasi Françesko Zylyftari (drejtues mjeti), dhe dy shtetase të tjera të mitura që ndodheshin në mjet.

Të dëmtuarit janë transportuar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: