Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti/ Plagoset çifti para gjimnazit, shoqërohet shoferia

Aksidenti/ Plagoset çifti para gjimnazit, shoqërohet shoferia

Fier – Aksident me pasoje plagosjen e një çifti burrë e grua  këmbçsorë, ka ndodhur mëngjesin e sotëm para gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier.

Një automjet tip volzvagen me targa AB 686 DM qe drejrohej nga një grua ka përplasur përtokë dy shtetas por njërit thonë se i ka thyer njërën këmbë.

Më vëndngjarje ka mbrritur policia e grupi hetimor që po kryen vepeimet e para  si dhe po  normaluzon qarkullimin e mjeteve

Të plagosurit janë dërguar me ambulancë në urgjencën e spitalit rajonal Fier për të mar ndihmën mjekësore.

Drejtuesja e mjetit ka qëndruar brenda mjetit por ka pasur fushpamje të kufizuar pasi ka pas diellin përballë dhe eshtë “verbuar”, por kjo nuk do të thotë që të mos respektojë tregullat e qarkullimit rrugor

Policia

Rreth orës 08:30, në afërsi të vendit të quajtur “Zogu i zi”, Fier, shtetasja D. M., 31 vjeçe, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen”, ka përplasur dy këmbësorë, shtetasit A. G., 44 vjeç dhe M. G., 38 vjeçe, të cilët ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve.

Drejtuesja e mjetit është shoqëruar në Komisariat, me të cilën po kryhen veprimet procedurale.

1Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME