Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti tragjik/ Vdesin një vajzë e një grua, 3 të plagosur

Aksidenti tragjik/ Vdesin një vajzë e një grua, 3 të plagosur

Tiranë – Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme tek nënkalimi i TEG në Tiranë.  Burime zyrtare nga Policia e Tiranës, thanë se një makinë “Audi” me drejtues K. R., vjeç 24 që vinte nga Unaza lindore ka thyer barrierat e rrethrrotullimit dhe ka rënë në rrugën nacionale.Makina ka rënë mbi kofanon e një makine tip “Honda” me drejtues Q. K., rreth 60 vjeç që po kalonte rastësisht dhe ka kaluar në anën tjetër të rrugës, duke u përplasur me muret anësore.

Policia e Tiranës/ Informacion paraprak


Rreth orës 17:55, në rrethrrotullimin pranë qendrës tregtare “TEG”, ka ndodhur një aksident rrugor ku janë përfshire automjeti tip “Audi” dhe automjeti tip “Honda”.

Referuar mekanizmit dhe të dhënave paraprake dyshohet se automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin K. R., vjeç 24, ka qenë duke udhëtuar ne unazën lindore me drejtim levizje nga Farka per tek rrethrrotullimi pranë Teg, dhe pasi ka humbur kontrollin, duke thyer barrierat rrethuese te mbikalimit, ka përfunduar në autostradën Tiranë-Elbasan, duke aksidentuar automjetin tjetër tip “Honda”, me drejtues shtetasin me iniciale Q. K., rreth 60 vjeç.

Si pasojë e aksidentit rrugor kanë humbur jetën dy shtetase të pa identifikuara akoma, të cilat ishin pasagjere ne automjetin “Audi” si dhe ka mbetur i dëmtuar rëndë drejtuesi i këtij automjeti, si dhe shtetasit A. K., 51 vjeç, O. K, 24 dhe Q. K, rreth 60 vjeç, që udhetonin me automjetin tjetër.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME