Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAlfred Peza zgjidhet drejtor i Përgjithshëm i RTSH

Alfred Peza zgjidhet drejtor i Përgjithshëm i RTSH

Alfred Peza është zgjedhur drejtor i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar. Këshilli Drejtues ka votuar me votim të fshehtë në mbledhjen e mbajtur ditën e sotme.

Në garë për marrjen e këtij posti ishin 4 kandidatë, Alfred Peza, Laureta Roshi, Enrik Mehmeti dhe Helidon Haliti.

Ky i fundit u tërhoq nga gara për shkak të problemeve shëndetësore.

Më herët postin e drejtorit të RTSH-së, Enkelejd Joti, cili u lirua nga detyra pak javë më parë, dhe u emërua zv/ministër i Mbrojtjes. Alfred Peza është një emër i njohur në gazetarinë shiptare, ai ka drejtuar gazetën “Korrieri”, televizionin OraNews, ndërkohë që për shumë vite ka punuar në disa gazeta e mediume

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME