Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËAMERIKA SI SHQIPËRIA E KOMUNIZMIT

AMERIKA SI SHQIPËRIA E KOMUNIZMIT

Nga Dritan Kaba – Gjate ketyre diteve kam shkruar dhe komentuar se si FBI eshte nje organizate kriminale dhe i perngjan ish Sigurimit te Shtetit ne periudhat e tij me te errta.
Sot u sulmua nga dhjetra agjente te FBI rezidenca e Presidentit Trump.
Asnjehere me pare ne historine qindra vjeçare te SHBA nuk eshte sulmuar shtepia e nje ish presidenti, aq me pak shtepia e nje lideri real ne politiken amerikane.
Demonmarksistet nuk respektojne asgje duke çuar konfliktin drejt nje perplasjeje civile ne SHBA.


Por siç thote ne deklaraten e tij Presidenti Trump asgje nuk do e ndale ate ne luften e tij per lirine e amerikaneve te thjeshte.

Deklarate e Donald J Trump, Presidenti i 45 i Shteteve te Bashkuara te Amerikes:

“Kohe te erreta per Kombin tone, ndersa shtepia ime e bukur, Mar – A – Lago ne Palm Beach, Florida, gjendet aktualisht nen rrethimin, bastisjen dhe pushtimin nga nje grup i madh agjentesh te FBI.


Kurre me pare nuk ka ndodhur diçka e tille me nje President te ShBA-se.
Pas bashkepunimit me agjensite perkatese qeveritare, kjo bastisje e pashpallur ne shtepine time nuk ishte e nevojshme dhe e pershtatshme.
Eshte nje keqperdorim i hetimit,shnderrim i Sistemit te Drejtesise ne force te armatosur, dhe nje sulm i Te Majtes Radikale Demokrate qe deshperimisht nuk duan qe une te kandidoj per President ne 2024, vecanerisht bazuar ne sondazhet e fundit, dhe qe duan te bejne gjithcka per te ndaluar fitoren e Republikaneve dhe Konservatoreve ne zgjedhjet e aferta te Midterm.


Nje sulm i tille mund te ndodhe vec ne vende te shkallmuara te Botes se Trete.
Fatkeqesisht, sot Amerika eshte bere nje vend i tille, e korruptuar si kurre ndonjehere. Ata madje thyen edhe kasaforten time! Cili eshte ndryshimi mes kesaj dhe Watergate, kur agjentet mesyne Komitetin Kombetar Demokrat?
Ne ndryshim, ketu Demokratet mesyne ne shtepine e Presidentit te 45-te te Shteteve te Bashkuara.”

FOTO, pak çaste pasi Deep State sulmuan shtepine e Presidentit Trump.

Bota ne keto momente eshte e erret, e zymte, por dielli do ndriçoje.
Zoti eshte me te drejtet, me lirine!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME