Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrest me burg 37 vjeçarit , djali që vrau babanë në Greshicë...

Arrest me burg 37 vjeçarit , djali që vrau babanë në Greshicë të Mallakastrës (vidio)

Fier – Atrest me burg ka dhënë gjykata e shkallës parë e rrethit gjyqsor Fier për 37 vjeçarin Maringlen Muhametaj i cili tre ditë më parë vrau të atin e tij Qaniun 73 vjeçar në oborrin e banesës në Greshicë të Mallakastrës duke i shukur kokën më betonin e erandës së banesës ku jetonin.

Kryesuese e trupit gjykues ka qënë gjyqtaria Sonila Hoxha, prokuror Andi Pogaçe ndërsa avokat mbrojtës ka qënë i caktuar nga shteti
Sipas burimeve të informacionit mësohet se 37 vjeçari ka pohuar se vuante nga shëndeti mendor dhe kish tre muaj që nuk merte mjekim pasi nuk kishin lekë në familje për ktë shkak autori kish debatuar me të atin mbrëmjen e ës enjtes ku Qaniu, viktima i kish thënë të birit se duhet të kërkonte punë të punonte se ekononia ishte shumë e dobët , Në debat e sipër 37 vjeçari ka marr babin 74 vjeçar në krahë dhe i ka shukur kokën në betonin pranë verandës së banesës ku jetonin në orën 21 e 30 minuta te mbrëmjes së të enjtes e më pas eshte larguasr nga banesa duke u kapur nga policia mëngjesin e së premtes pranë banesës i fshehur në diaa shkurre dhe nuk i ka bërë rezistencë policisë

Viktima ka 7 femije 3 djem e 4 vajza por jetonte me gruan e paralizuar dhe djalin që vuan nga shendeti mendor.

Gjyqtaria Hoxha pasi ka dëgjuar pretencën nga Pogaçe dhe mbrojten ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg si dhe një vizitë mjekësore tek mjeku psikiatër për të saktësuar e vertetuar nëse autori vërtet vuan nga shëndeti mendor apo jo .

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME