Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËArrestohet aktorja Tiffany Haddish

Arrestohet aktorja Tiffany Haddish

Tiffany Haddish është arrestuar pasi ka ecur me makinë nën efektin e alk00lit.

Sipas TMZ, komediania u kap në Beverly Hills të premten në mëngjes. Ndërsa ajo nuk ishte e përfshirë në një aksident të vërtetë, autoritetet morën një telefonatë në orën 5:45 të mëngjesit për një person që ndaloi  në mes të Beverly Drive. Aktorja u arrestua në vendngjarje dhe u pa me pranga. Gazeta raporton se ajo do të lirohet më vonë të premten.

Kjo nuk është hera e parë që Haddish ka probleme me ligjin. Në janar 2022, ajo u arrestua në Gjeorgji me dyshimin se po drejtonte mjetin nën ndikim.  Policia u thirr për një shofere që ishte në rrugë dhe po flinte në atë moment. Autoritetet besuan se ajo po pinte para se të ngiste makinën dhe u dërgua në burgu. Tiffany ” u lirua më vonë po atë ditë me një garanci prej 1666 dollarësh.

Menjëherë pas arrestimit të saj, aktorja trajtoi incidentin në “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

“Mund ta them këtë, Jimmy… Unë i jam lutur Zotit të më dërgojë një burrë të ri. Një burrë të mirë, “tha ajo. “Dhe Zoti më dërgoi katër … me uniformë.” Ajo shtoi se avokati i saj po merrej me pasojat ligjore.

“Dhe tani kam një avokat vërtet të shkëlqyeshëm dhe ne do ta zgjidhim atë,” tha ajo. “Duhet t’i bëj pak më mirë kërkesat e mia Zotit!”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME