Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAvokatët Goxhaj dhe Hamataj, harta e re në gjyqsor një dështim i...

Avokatët Goxhaj dhe Hamataj, harta e re në gjyqsor një dështim i paralajmëruar (vidio)

Fier – Avokati Ervis Goxhaj, anëtar i Dhomës së Avokatisë në Fier, deklaron se harta e re gjyqësore, që ka hyrë në fuqi sot, do të dështojë.

Avokati foli për mikrofonin e SYRI TV dhe portalin e lajmeve ALB365.

Sipas avokatit, në vitin 1999 është bërë një provë e tillë, por nuk është arritur të zbatohet.

Sipas tij, kjo hartë rrit kostot e qytetarëve dhe zgjat proceset gjyqësore

Ndiqni prononcmin e avokat Ervis Goxhaj

Deklaratë oër mediat në lidhje me hatën e re të gjyqsorit ka bërë edhe avokat Ermal Hamataj ka pohuar se kjo reformë në gjyqsor dështuar pa nisur

Ndiqni prononcimin e avokat Hamataj

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME