Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBashkitë që merr Berisha dhe Alibeaj më 14 maj

Bashkitë që merr Berisha dhe Alibeaj më 14 maj

Një sondazh se sa bashki merr koalicioni i Berishës dhe PD e Alibeajt ka nxjerrë, për momentin këto rezultate:

Berisha me koalicionin e tij “Bashkë fitojmë” merr këto bashki:

-Shkodër ( me 54 % mundësi)

-Tropojë

-Kukës (me 51.5% mundësi)

-Vau i Dejës

-Has

-Mirditë

-Dibër

-Klos

-Kurbin

-Kamëz ( me 52 % mundësi)

-Kavajë (me 53 % mundësi)

-Devoll

-Himarë (me 60 % mundësi)

-Peqin

-Lezhë (me 51 % mundësi)

-Krujë

-Durrës (me 52 % mundësi)

-Sarandë (me 51.5 % mundësi)

-Shijak

-FushëArrëz

-Kuçovë

-Rroskovec ( me 55% mundësi)

-Patosi ( me 51% mundësi)

Ndërsa PD e Enkelejd Alibeajt merr:

-Mallakasër (me 52% mundësi)

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME