Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBesimtarët ortodoksë festojnë Pashkën, ringjalljen e Krishtit (vidio)

Besimtarët ortodoksë festojnë Pashkën, ringjalljen e Krishtit (vidio)

Fier – Qindra besimtarë ortodoksë fierakë por jo vetëm kanë festuar pas mesnate ngjalljen e Krishtit në kishën e Shën Gjergjit pranë qëndrës së qytetit

Metropoliti At Nikolla ka mbajtur meshën që i dedikohet ringjalljes së Krishtit.

Besimtarët  kanë marrë flaken e shenjtë që simbolizon dritën e shenjtë dhe sipas traditës  e çon në familje për të ndriçuar rrugën drejt jetës dhe mirësisë.
Besimtarët   kanë uruar njëri – tjetrin për më shumë paqe dhe lumturi.


Mesha u mbajt nga hirësia e tij Metropoliti i Apolonisë At Nikolla

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME