Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËBeyoncé akuzohet nga fansat për albumin e artistes

Beyoncé akuzohet nga fansat për albumin e artistes

Pasi albumi debutues i Chlöe Bailey, “In Pieces”, shiti vetëm 10,000 disqe, fansat dolën në mediat sociale për të fajësuar mentorin e saj, Beyoncé , që nuk e promovoi projektin e saj në internet.

“Beyoncé  e urren atë. Ajo nuk bëri asgjë dhe as nuk foli për të gjatë turneut”,tha një fans. “ Beyonce mund të kishte postuar të paktën albumin e Chloe Bailey në historinë e saj, dua të them që nuk është ai artisti juaj?????”, shtoi një tjetër.

“Beyoncé u tregua e keqe që nuk e promovoi albumin e Chloe-s, një ripostim i thjeshtë i IG ndoshta do t’i kishte dhënë Chloe një debutim në top 50”, shkroi një tjetër fanse. “Për të mos qenë qesharak, por me të vërtetë dua të di se cili ishte qëllimi që Beyoncé mori Chloe? Nuk e kuptoj, sepse si e lejoni artisten tuaj të lëshojë një album dhe ju nuk e mbështesni atë as një herë dhe tani ajo shiti 10 mijë ”, shkroi një person i katërt në Twitter.

Albumi i Bailey-t, i cili doli më 31 mars, debutoi në vendin e 119-të në Billboard 200. Pasi disa fansa shkuan në Twitter duke etiketuar projektin si një “dështim”, këngëtarja “Have Mercy” me sa duket reagoi ndaj kritikave. “Në pjesë ishte të lëshoja dhe të besoja veten time”, shkroi ajo në Twitter të hënën. “Kam shijuar çdo moment të tij dhe i dua të gjithë ata që e kanë dëgjuar.” Chlöe dhe motra e saj më e vogël, Halle Bailey, janë nënshkruar me Parkwood Entertainment, e cila u themelua nga Beyoncé në 2008.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME