Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBiznesmeni Driza: Policia kap hajdutët , drejtësia i nxjerr nga burgu.

Biznesmeni Driza: Policia kap hajdutët , drejtësia i nxjerr nga burgu.

Fier – Biznesmeni denoncon: Prej 5 vjetësh kisha vjedhje nga punëtorët por falë instalimit të kamerave e gjetëm. Policia e arreston dhe gjykata i lë të lirë disa ditë më pas.

Agim Driza biznesmen i një kompleksi pularie ka denoncuar ne media se policia i kap hajdutët ndërsa drejtësia i liron disa dotë më pas.


Këtë gjë ai e tregon më një deklaratë për median dhe me pamje filmike se prej afro 5 vjetësh kishte vjedhje në biznesin e tij por nuk po e kapte hajdutin sepse ka të punësuar mbi 50 puntorë.

Herën e fundit u vodh kabli i rrufepritëses dhe si pasoj e shkarkimit  vetëtima na dogj pajisjet kompjuterike.
Pam kamerat e gjetëm hajdutin që priste kablin. E denoncuar ne polici e cila e ndaloi dhe e liroi pas 3 orësh.

Rasti i dytë, herën e parë më vodhën miliona, policia më është gjendur por drejtësia e ka lënë. U kap hajduti që më vodhi rrogat e punëtorëve 5 vjet më parë por pas një muaji doli i lirë. Sikur të mos mjaftonte kjo, autori e pranon vjedhjen në polici , ma pranon dhe mua personalisht dhe më bën karshillëk, ka pohuar Driza.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME