Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBllokohen në Vlorë 21 mijë kokrra vezë dhe produkte sallamarie

Bllokohen në Vlorë 21 mijë kokrra vezë dhe produkte sallamarie

Mbi 21 mijë kokrra vezë dhe produkte sallamarie të pasigurta për konsum janë bllokuar gjatë kontrolleve të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në subjekte në qarkun e Vlorës.

Subjektet ushtrojnë aktivitetin e tregtimit të produkteve të mishit, mishit të pulës dhe të vezëve, në magazina frigoriferike, në supermarkete dhe fastfood-e.

Për shkeljet e konstatuara janë ndëshkuar 13 subjekte me gjobë në vlerën 6’150’000 lekë, informoi sot AKU.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME