Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSofta: Ka humbur besimi tek policia në rrethe, pse operacionet bëhen nga...

Softa: Ka humbur besimi tek policia në rrethe, pse operacionet bëhen nga Tirana?

Fatjon Softa ekspert i sigurisë, ka hedhur  akuza të rënda ndaj policisë, në lidhje me kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, ndërsa ka komentuar zbulimin e serës me kanabis në Berat, Softa u shpreh ndër të tjera se policia në rrethe është e pabesueshme.

Sipas tij, makinat e policisë transportojnë drogë.

“Nuk ka besueshmëri të plotë, për faktin se operacionet bëhen nga Tirana. Nuk kanë besim në strukturat e policisë, të cilët janë të lidhur me krimin. Kjo tregon se policia e zonës mund të jetë e inkriminuar. Është një fenomen që po e godet Shqipërinë dhe po forcon krimet kriminale”, u shpreh eksperti.

Më tej ai ka thënë se politika përdor strukturat e policisë për përfitime.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME