Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTÇdo gjë gati për ndeshjen e madhe ndërkombëtare në Tiranë

Çdo gjë gati për ndeshjen e madhe ndërkombëtare në Tiranë

Stadiumi “Air Albania” gati për ndeshjen e madhe mes Romës dhe Fejnordit. Policia në masa të rrepta duke kontrolluar çdo tifoz që hynë stadium. Në dy momente pati konfrontime mes policisë dhe ultrasave hollandezë, të cilët nuk pranuan kontrollin.

Ndërsa grupimet e tifozave italianë dhe hollandezë po mbahen jashtë stadiumit nën masa ekstreme sigurie, sepse në çdo çast mund të plas rremuja dhe grushti.

Sipas njoftimit nga aeroporti ndërkombëtar dje dhe sot kanë ardhur 306 avionë.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, të të dyja skuadrave. Si trajneri i italianëve, Jose Mourinho, ashtu edhe ai i holandezëve, Slot kanë shuar dyshimet dhe kanë zgjedhur nga minuta e parë më të mirët.

Marash Kumbulla është preferuar në stol.

Ky kompeticion zhvillohet për herë të parë, risi kjo e UEFA-së. Sfida e sotme do të gjykohet nga István Kovács, arbitër rumun.

Formacionet zyrtare:

Roma: Rui Patricio, Karsdrop, Mancini, Ibanez, Smalling, Zaleëski, Zaniolo, Pellegrini, Cristante, Mkhitaryan, Abraham

Feyenoord: Bijlow, Malacia, Senesi, Trauner, Geertruida, Til, Aursnes, Kokcu, Sinisterra, Dessers, Nelson

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME