Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREÇfarë po ndryshon në Google Maps

Çfarë po ndryshon në Google Maps

Një funksion i ri po fitohet gradualisht nga Google Maps në pajisjet Android. Ky është një veçori që fillimisht ishte e disponueshme vetëm për përdoruesit e iOS dhe lejon shikimin e informacionit rreth motit, si dhe indeksit të cilësisë së ajrit (AQI) në kohë reale.

Këta artikuj do të shfaqen brenda një kutie drejtkëndëshe, e cila mbulon një pjesë mjaft të vogël të ekranit dhe vetëm nëse zgjidhni të prekni mbi të, do të merrni më shumë informacione për motin, duke përfshirë një parashikim 12-orësh. Nëse shtypni sërish treguesin AQI, atëherë do të shfaqet edhe niveli i cilësisë së ajrit. Në rast se zgjidhni ndonjë gjë tjetër në aplikacion, kutia do të zhduket.

Të dhënat e motit do të përditësohen vazhdimisht ndërsa lëvizni, nëpërmjet Google Weather.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME