Friday, September 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËChanel zbret në Miami, prezanton koleksionin Cruise 2023 në plazh

Chanel zbret në Miami, prezanton koleksionin Cruise 2023 në plazh

Chanel mbërriti në Miami fundjavën e kaluar për të prezantuar koleksionin e tij Cruise 2023, i cili debutoi majin e kaluar në Monako.

Në mesin e 67 veshjeve që debutuan më herët në Monte-Carlo Beach Hotel ishin kostumet e ekuipazhit, çanta në formë helmete dhe fustane me model flamuri, të gjitha të frymëzuara nga argëtimi i famshëm i Monakos.

Por këto pamje, së bashku me rroba banje me kuadrate dhe bluza të zbukuruara me makina garash, ishin gjithashtu preludi i përsosur i Çmimit të Madh të F1 të mbajtur në Miami më 8 maj, vetëm tre ditë pas zbulimit të koleksionit.

Të premten, më 3 nëntor, koleksioni mbërriti zyrtarisht në Floridën e Jugut. Pak para perëndimit të diellit në plazhin e hotelit Faena të Miami, një kolonë zanore e dallueshme e automjeteve që po afroheshin sinjalizonte mbërritjen e koleksionit në një shëtitore me rërë të kthyer në pasarelë. Në nisje, edhe një herë, ishte tweed-i i kuq i Viardit me një kostum të F1. (Sidoqoftë, ansamblet e motocore janë vetëm një mostër e stileve të sezonit të disponueshme në dyqane tani, dhe ato variojnë nga fundet e grave të shoqëruara me atlete të mëdha deri tek këmisha dhe fustanet e zinj vezullues.

Miqtë e shtëpisë Pharrell Williams, Lily Rose Depp dhe Marion Cotillard ishin në mesin e të ftuarve të ulur në shezllone. Ndërsa Williams zgjodhi një ansambël tropikal nga koleksioni Coco Beach 2021, Depp dhe Cotillard u shfaqën me pamje direkt nga koleksioni i Chanel Pranverë 2023. Atyre iu bashkuan Lori Harvey, Ella Balinska dhe Arden Cho.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: