Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDallëndyshe Bici nis shembjet, Ajet Zyberi i ngjitet shtyllave

Dallëndyshe Bici nis shembjet, Ajet Zyberi i ngjitet shtyllave

Rikthimin e saj në krye të IKMT, që ditën e parë, Dallëndyshe Bici ia shpërbleu kreut të Qeverisë me një goditje nga më të fortat mbi Hysenbelliun, administratorin  e grupit mediatik që guxoi dhe i demaskoi drejtuesit kryesore të kryeministrit në Tatime dhe Dogana.

Nga ana tjetër, pritet nëse ish-drejtuesi i larguar Ajet Zyberi do ta meritojë po njësoj, postin e ri që Rama i ka dhënë, këtë radhë jo në shembje, po në ndërprerje energjie, bizneseve “armiqësore” ndaj qeverisë.

Ministria e Brendshme njoftoi sot se” z. Ajet Zyberi do të drejtojë operacionin e ri kombëtar të Task Forcës kundër lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike, i cili do të nisë javën e ardhshme, pas shpalosjes së planit të qeverisë për të përballuar vjeshtë-dimrin në kushtet e krizës ndërkombëtare të energjisë.”/ar.sh/SYRI.NET

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME