Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËIlir Meta e zgjodhi avokatin Gjokutaj që do të diskretitojë Ramën, falsifikimin...

Ilir Meta e zgjodhi avokatin Gjokutaj që do të diskretitojë Ramën, falsifikimin me ‘dosjen’

sh-Presidenti Ilir Meta e ka zgjedhur tashmë, avokatin që do të ketë në krah për ta mbështetur në SPAK dhe zbuluar të gjithë të vërtetën dhe ata që fshihen pas përgojimit të emrit të tij si ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Ai quhet Genc Gjokutaj, avokat, ish-prokuror, analist i mprehtë i zhvillimeve politike.

Ilir Meta, aktualisht kryetar i PL, është shfaqur në një fotografi duke shtrënguar duart me z. Gjokutaj dhe bën këtë njoftim sot:

“Një ditë pas kallëzimit penal për anëtarët e Autoritetit të Dosjeve, ndërmorra sot hapin tjetër të radhës të caktimit të z.Genc Gjokutaj, avokat dhe ish-prokuror i njohur, për të ndjekur ligjërisht këtë çështje në funksion të një procesi të rregullt ligjor, por edhe transparent para të gjithë qytetarëve shqiptarë.

Jam i bindur në diskreditimin e plotë të këtij manipulimi dhe falsifikimi ndër më të rëndët në historinë e pluralizmit politik. Falsifikatorët do të përballen me të gjithë forcën e ligjit!”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME