Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTDe Ligt tregon arsyen pse kërkoi të iki nga Juventus

De Ligt tregon arsyen pse kërkoi të iki nga Juventus

Matthijs de Ligt rikthehet të flasë për Juventusin dhe tregoi arsyen pse kërkoi largimin nga klubi bardhezi.

”Zgjodha të shkoja tek Juventus me idenë për të luajtur futboll sulmues, sepse trajner ishte Sarri: ai ka një reputacion të madh për atë që bëri me Napoli dhe Chelsea. Mendova se do të gjeja një stil loje të ngjashëm me atë të Ajax. Fatkeqësisht, pas një viti Sarri u largua”.

Po ashtu De Ligt theksoi se largimi i Sarrit ndikoi edhe në vendimin e tij për t’u larguar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME