Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDel në ankand veshja e Britney Spears

Del në ankand veshja e Britney Spears

Një bluzë e Britney Spears e veshur dikur në “The X Factor” ka dalur në ankand.

Goldin Auctions renditi pjesën e sipërme të Sheri Bodell nga episodi i 8 nëntorit 2012, i serisë së konkursit të këngës Fox të premten si pjesë e ankandit të tij Pop Culture Elite.

Ndërsa oferta fillon me një çmim modest prej 500 dollarësh, bluza mund të arrijë pesë shifra; koleksionisti Carlo De Santis  e vlerësoi për 20,000 deri në 25,000 dollarë.

“Në të vërtetë ishte një fustan,” shpjegoi ai në shfaqjen e Netflix “King of Collectibles: The Goldin Touch” vitin e kaluar. Spears e preu atë, e bëri bluxë dhe e kombinoi me xhinse. De Santis mori veshja nga një prej punonjësve të Spears ndërsa punonte si producent “Extra”.

Këngëtarja “Toxic”, e cila nuk është përfshirë në ankand, ishte gjyqtare në sezonin 2 të edicionit amerikan të “The X Factor” së bashku me Simon Cowell, L.A. Reid dhe Demi Lovato.

Princesha e Pop-it, 42 vjeç, ndau në kujtimet e saj të vitit 2023, “Woman in me”, se ajo “absolutisht e urrente” punën në shfaqje, pasi  ishte ende nën një kujdestari në atë kohë. “Jam detyruar të bëj  gjëra që nuk doja t’i bëja dhe jam poshtërua”, ka shkruar ajo. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME