Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREVëllai i Princeshë Diana reagon ndaj diagnozës së Kate Middleton

Vëllai i Princeshë Diana reagon ndaj diagnozës së Kate Middleton

Vëllai i Princeshës Diana, Earl Charles Spencer ka reaguar së fundmi për diagnozën e Kate Middleton.

Charles hyri në Instagram të shtunën dhe postoi një pamje nga njoftimi i Kate në të cilën ajo ndau me botën të premten se ishte diagnostikuar me kancer.  “Qëndrim dhe forcë e pabesueshme”, shkroi ai.

Ndjekësit e Charles në seksionin e komenteve e lavdëruan atë për fjalët e tij inkurajuese.

“Motra juaj do të ishte shumë krenare për të dhe Eilliam”, shkroi një person. Një tjetër shtoi: “Dakord! Një emblemë e forcës dhe e vlerës! Unë sigurisht shpresoj që të gjithë ta lënë të shërohet në paqe, privatësi dhe dashuri! Respekti im për ju, nipin, mbesën dhe familjen tuaj!”

Diana humbi jetën në një aksident automobilistik në Paris të Francës, me të dashurin e saj, Dodi Fayed, pasi ishte ndjekur nga paparacët. Ajo ishte 36. Në fillim të kësaj jave – dhe para përditësimit shëndetësor të Kate – Charles gjithashtu peshoi mbi thashethemet dhe spekulimet e vazhdueshme në lidhje me vendndodhjen dhe gjendjen e Kate.

Unë shqetësohem për atë që ndodhi me të vërtetën,” i tha 59-vjeçari programit televiziv të Mbretërisë së Bashkuar Sunday With Laura Kuenssberg mes teorive të egra të konspiracionit në internet.

Charles, megjithatë, tha se teoritë e konspiracionit që lindin në të gjithë vendin nuk janë aq të rrezikshme sa gjërat e dikurshme për motrën e tij të ndjerë.

Unë mendoj se ishte më e rrezikshme  atë ditë,” tha ai. “Nëse shikoj prapa në vitin 97 dhe vdekjen e Dianës, mendoj se ishte kaq tronditëse, rrethanat e vdekjes së saj ishin aq tronditëse saqë e bëri industrinë që mbështet paparacët të konsideronte më me kujdes se çfarë mund të bënte dhe çfarë nuk mund të bënte. Jo sepse ata kishin një gjykim moral, por sepse ishte i papranueshëm për publikun”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME