Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIODele e ngordhur në plazhin e Darrëzezës

Dele e ngordhur në plazhin e Darrëzezës

Fier – Pushues që kishin shkuar për të kaluar disa orë nën rrezet e diellit dhe ujit të detit në plazhin e Darrëzezës janë ndeshur me nje dele të ngordhur në bregun e detit.

Nuk dihen rethanat se si është gjendur ary kjo dele e ngordhur nëse është thjeshtë një mbytje apo ka qënë e sëmurë, ka ngordhur dhe është hedhur në kanalin e Darrëzezës e më pas ka përfunduar në bregdet.

Gjothsesi autoriteti veterinar në Drejtori të Bujqësisë në Fier duhet të njoftobet e të marri masa nëse kemi të bëjmë me ndonjë sëmundje bagëtish apo thjeshtë një rastësi

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME