Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET"Fasulet" e lëna në zjarr i djegin banesën. Familjari: Ku do mbytem...

“Fasulet” e lëna në zjarr i djegin banesën. Familjari: Ku do mbytem unëëë”

Fier Një banesë në Mbrostar në Fier është përfshirë nga flakët. Gazetari Ervis Kuçi raporton për BalkanWeb se në godinën thuajse të shkatërruar jeton Astrit Metua me bashkëshorten dhe dy fëmijët e mitur në gjendje të vështirë ekonomike.

Fatmirësisht gruaja dhe fëmijët kanë qenë në qendrën e tyre, ndërsa Metua ka tentuar të futet mes flakëve për të shuar zjarrin. I ulur në rrugën e shtëpisë së djegur Astriti, gruaja dhe dy fëmijët, qajnë se nuk kanë një rrugë që të qëndrojnë. Familja jetonte duke krijuar bidona.

Metua pohoi se kish lën fasulet ne zjarr ne bombul gazi e po çonte gruan tek mjeku ambulator, kur komshia i kish thene po digjet shtepia

Policia

Sot rreth orës 09:50, në Mbrostar Ura, në banesën e shtetasit A. M. ka rënë zjarr. Nuk ka persona të lënduar, vetëm dëme materiale. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit. Po punohet për sqarimin e shkaqeve të rënies së tij.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME