Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREDeputeti i PD-së: Nëse nuk merret parasysh kërkesa jonë, nuk do të...

Deputeti i PD-së: Nëse nuk merret parasysh kërkesa jonë, nuk do të ketë normalitet në parlament

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka dalë në një konferencë për mediat menjëherë pasi deputetët e opozitës bllokuan mbledhjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore.

Bylykbashi tha se nëse nuk merret parasysh kërkesa e opozitës, në parlament nuk do të ketë normalitet.

Ne kërkojmë që ta rikthejmë traditën, sepse kjo reformë është më e rëndësishmja që do të prodhojë stabilitet.

Kërkojmë që pa vonesa, Parlamenti i Shqipërisë të marrë në konsideratë kërkesën tonë, që komisioni t’i kthehet normalitetit.

Sa kohë që kjo nuk do bëhet, sepse Edi Rama nuk do, ne nuk e pranojmë dhe ky parlament do të vazhdojë të jetë mosfunksional.

Reforma Zgjedhore do të mbetet një nga themelet e krizës”, tha ndër të tjera Bylykbashi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME