Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETDhjetë dobitë e aloeverës

Dhjetë dobitë e aloeverës

Aloe Vera kjo bimë e pasur me mbi 75 lloje lëndësh të dobishme, vitamina, minerale, enzima, sheqer, përbërës fenolik dhe aminoacide përdoret kudo në botë për raste nga më të ndryshmet dhe shpesh mund të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj.

Më poshtë gjendet një listë me përfitimet nga bima “magjike” Aloe Vera:

1. Parandalimi i sëmundjeve
2. Ndihmon në tretje
3. Përmban aminoacide thelbësore
4. Ndihmon në shkëlqimin e
lëkurës
5. Kuron aknet
6. Pakëson dhimbjen
7. Rregullon lëkurën gjatë dëmtimit
të qelizave
8. Veprimtari anti-kanceroz &
anti-leukemik
9. Rrritje e flokëve
10. Reduktim i sheqerit në gjak

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME