Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedDisa palë pranga "po bëjnë xhiro" në dy institucione në Fier

Disa palë pranga “po bëjnë xhiro” në dy institucione në Fier

Fier – Në një kohë kur ndërkombëtarët po tonizojmë çdo ditë e më teper për luftë të ashpër kundër korrulsionit, burime të besueshme për ALB365 pohojnë se janë duke përfunduar hetimet dhe do të kryhen arrertime në kompaninë Albpetrol të një personi të rëndësishëm i cili ka punuar apo eshte ende ne punë në këtë kompani nafte për shkak të disa shkeljeve që ka kryer gjat ushtrimit të detyrës. Shkeljet e kryera shkojnë në miliona lekë dëme buxhetit të shtetit.

Po këto burime pohojnë se një tjetër dosje është duke përfunduar dhe do të kryej arrestime nga prokuroria e Fierit.

Po sipas të njëjtit burim informacioni pohonë se hetimi i prokurorisë Fier ka të bëjë me abuzime në lidhje me disa leje ndërtimi që janë dhënë në kundërshtim me ligjin nga një institucion në Fier.

Burimet e informacionit pohojnë se mbyllja e dosjeve hetimore është çështje ditësh dhe shumë shpejt priten që të kryhen dhe arrertimet.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME