Tuesday, March 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKË”Diçka është duke ndodhur në Shqipëri”, çfarë po paralajmëron ambasadorja Kim?

”Diçka është duke ndodhur në Shqipëri”, çfarë po paralajmëron ambasadorja Kim?

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka vlerësuar marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Shqipërisë, duke thënë se rëndësi ka bashkëpunimi. Po ashtu Kim tha pohuar edhe se në Shqipëri do të ketë më shumë investime amerikane kur gjykatat të jenë të pastra.

”Duam të forcojmë edhe më shumë marrëdhëniet. Tregtia jonë dypalëshe po rritet. Ju i dini edhe për projektet si Skafica, hidrocentralin aty. Që prej 24 shkurtit kur Rusia pushtoi Ukrainën e pamë edhe ndikimin që po sjellin në ekonomi dhe sektorin e energjisë.

Ajo që po ndodh në Shqipëri mund të sjellë një kontribut domethënës si anëtar i NATO-s që Europa të çlirohet nga Rusia. Reformat po funksionojnë. Po tregohet se Shqipëria është e hapur ndaj biznesit. Shqipëria është një zë udhëheqës nga Këshilli i OKB. Investimet e SHBA në Shqipëri janë shumë më lart.

Diçka është duke ndodhur në ajër në Shqipëri. Do të ketë më shumë investime amerikane kur gjykatat të jenë të pastra Do të ketë më shumë investime kur rregullat për biznese amerikan janë të njëjtat që zbatohen për këdo tjetër”,-tha Kim.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: