Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDoja Cat: Arsyeja pse bëra dy albumet e fundit

Doja Cat: Arsyeja pse bëra dy albumet e fundit

Doja Cat i quajti në mënyrë sensacionale dy albumet e saj të fundit si marifete për të fituar para.

Në një postim të hapur dhe të sinqertë të martën në mbrëmje, reperja fituese e çmimeve Grammy ndau mendimet e saj për albumet e saj “Hot Pink” dhe “Planet Her” të publikuara përkatësisht në 2019 dhe 2021. “Planet her dhe hot pink ishin rrëmbim parash dhe ju e besuat”, shkroi në Twitter krijuesja e hitit “Woman” . “Tani mund të shkoj të zhdukem diku  me të dashurit e mi në një ishull, ndërsa do të qaj për muzikën mediokër.”

Doja u shty drejt yjeve globale dhe mori çmimin e parë Grammy në karrierën e saj pas suksesit të albumit të saj “Hot Pink”. Ajo fitoi nominimin në vitin 2020 për këngën e saj në krye të listës “Say So”. Albumi i saj “Planet Her” – i cili mbetet publikimi i saj më i fundit deri më sot – i dha asaj një nominim për Grammy për albumin e vitit dhe albumin më të mirë vokal pop në ceremoninë e vitit 2022.

Doja, emri i vërtetë i së cilës është Amala Dlamini, ka folur hapur për muzikën e saj dhe industrinë në tërësi. Vitin e kaluar, ajo pretendoi se kishte mbaruar me biznesin e muzikës pasi u përplas me fansat në Paraguaj për një shfaqje të anuluar në festival.

Këngëtarja u tha fansave se “mezi pret që të zhduket ” pasi mbështetësit e mërzitur e kritikuan atë që anuloi  festivalin Asunciónico të Paraguajit. “Nuk më intereson më”, shkroi ajo në Twitter në atë kohë. “Mezi pres të zhdukem dhe nuk kam nevojë që ju të besoni më tek unë. Gjithçka është e vdekur për mua, muzika ka vdekur. Unë vazhdova, thjesht do t’i lë të gjithë të zemërohen.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME