Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREDortmundi fiton gjysmëfinalen e parë ndaj PSG

Dortmundi fiton gjysmëfinalen e parë ndaj PSG

Borussia Dortmund fiton minimalisht 1-0 ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Paris Saint-Germain. Në Signa Iduna Park, vendasve iu mjaftua një gol i sulmuesit Gullkrug në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, miqtë tentuan me ngulm golin e barazimit teksa Mbappe dhe Hakimi u ndalën nga shtylla.

Nga ana tjetër, edhe gjermanët patën shanset për golin e dytë, por pa ia dalë me sukses. Kualifikimi mbetet i hapur për duelin e kthimit që do të luhet të martën e ardhshme në Paris

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME