Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDrogë me vlerë 66 mijë paund, në pranga dy shqiptarë në Angli

Drogë me vlerë 66 mijë paund, në pranga dy shqiptarë në Angli

Dy shqiptarë janë burgosur pasi u gjetën në një ‘shtëpi bari’ me adresë në Northampton. Northamptonchron shkruan se Klodjan Deda dhe Marsel Salla, të dy pa vendbanim fiks, u paraqitën në Northampton Crown Court të premten, më 23 shtator, të dy të akuzuar për prodhimin e një sasie droge të klasit B.

Gjykata dëgjoi se më 28 korrik 2022 në orën 9:30 të mëngjesit, policia detyroi të hynte në një adresë në Countess Road për të ekzekutuar një urdhër kontrolli. Quianna Fitzpatrick, proceduese, tha se policia i gjeti të dy të pandehurit në dhomën e ndenjes dhe kishte katër dhoma në shtëpi që përmbanin gjithsej 79 bimë kanabis. Gjykata dëgjoi se policia zbuloi gjithashtu një sërë mjetesh të sofistikuara droge, duke përfshirë pajisjet e ngrohjes dhe tifozët.

Një ekspert droge vlerësoi se pesha e kanabisit ishte midis 2,212 g dhe 6,636 g dhe prodhoi një vlerë të vlerësuar me shumicë prej 14,220 £, si dhe një vlerë në rrugë prej 66,360 £. Deda dhe Salla u burgosën të dy për 26 javë dhe u dha urdhër për konfiskimin dhe asgjësimin e të gjithë drogës dhe mjeteve shoqëruese të sekuestruara nga policia.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME