Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETKëto produkte kanë “ilaçin” e fuqishëm kundër kollës

Këto produkte kanë “ilaçin” e fuqishëm kundër kollës

Nëse nuk mund të shkoni në farmaci ose jeni thjesht një mbështetës i mjekësisë natyrale, mund të bëni një “ilaç” të fuqishëm kundër kollës në shtëpi.

Përbërësi kryesor është mjalti, një përbërës që është bërë i njohur për efektet e shumta të dobishme që nga kohërat e lashta.

Tekstura e tij qetëson fytin e irrituar dhe enzimat antibakteriale e bëjnë atë një ilaç natyral për kollën. Me disa përbërës më të fuqishëm të njohur për vetitë e tyre antibakteriale, mund të bëni një pije të fuqishme.
– mjaltë
– uthullë molle
– lëng limoni
– xhenxhefil
– erëza
– ujë

Ju mund të vendosni se sa nga çdo përbërës dëshironi të vendosni, gjysma e të gjithë masës duhet të jetë mjaltë.

Përgatitja është e thjeshtë. Përziejini të gjithë përbërësit, përziejini mirë dhe shurupi është gati. Përdorni një lugë çaji çdo disa orë në rastin e një kolle më të fortë ose dy deri në tre në ditë në rastin e një kolle më të lehtë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME