Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDua Lipa në listën e muzikantëve më të pasur në Mbretërinë e...

Dua Lipa në listën e muzikantëve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar

Suksesi që ka arritur gjatë viteve të fundit ka shtuar ndjeshëm dhe buxhetin e Dua Lipës.

Këngëtarja shqiptare, aktualisht ndër më të kërkuarat në tregun ndërkombëtar, është bërë pjesë e listës së muzikantëve nën 30-vjeç më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar.

Ed Sheeran mund të bëhet muzikanti i parë miliarder britanik.

Këngëtari 31 vjeçar, baba i dy fëmijëve, e ka gjetur veten në vendin e 10-të në listën e muzikantëve më të pasur të Sunday Times me një pasuri totale prej 260 milionë paund.

Sa i përket listës së artistëve të rinj, poshtë moshës 30 vjeç, Harry Styles renditet në vendin e parë me 100 milionë paund.

Ish anëtari i One Direction, i cili është angazhuar vitet e fundit në karrierën e tij si solist, shtoi 25 milionë paund në pasurinë e tij duke e bërë atë muzikantin më të pasur nën moshën 30 vjeç.

Më pas vjen Dua Lipa me 60 milionë paund.

Pasi rriti pasurinë e saj me 24 milionë £ në një total prej 60 milionë £, Dua Lipa ngjitet në vendin e dytë në listën e muzikantëve të rinj, duke u barazuar me grupin e famshëm të vajzave, Little Mix.

Lista e këngëtarëve më të pasur nën 30 vjeç

Harry Styles – £100 million
Dua Lipa – £60 million (joint)
Little Mix – £60 million (joint)
Niall Horan – £52 million
Louis Tomlinson – £48 million
Liam Payne – £44 million
Zayn Malik – £36 million
Sam Smith – £34 million
Stormzy – £26 million
Lewis Capaldi – £19 million

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME