Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZgjedhjet për kryetarin e PD/ Përfundon procesi në Bashkitë Mallakastër, Patos dhe...

Zgjedhjet për kryetarin e PD/ Përfundon procesi në Bashkitë Mallakastër, Patos dhe Roskovec (Rezultati)

Ka përfunduar procesi i numërimit në degën e parë të Partisë Demokratike.

Raportohet se në Roskovec kanë votuar në total 476 anëtarë të Partisë Demokratike.

Mësohet se Berisha ka marrë 433 vota, ndërsa Ibsen Elezi 39. Katër vota të tjera kanë dalë të pavlefshme.

Rroskoveci
kan votuar 476
39  Ibseni Elezi
433 Sali Berisha
4 pa vlefshme

Patos 
kan votuar 626
Ibsen Elezi 11
Sali Berisha  614
Pa vlefshme 1

Mallakaster 
kanë votuar  419
Ibsen Elezi 10
Sali Berisha 409
Pa vl  0

Fier  2234
Ibsen Elezi  46
Sali Berisha  2170
Pa vl  18

Në Fier është duke u zhvilluar procesi i numrimit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME