Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTE pesta në botë, ja shpërblimi që do të marrë Luiza Gega

E pesta në botë, ja shpërblimi që do të marrë Luiza Gega

Luiza Gega ka shkruar historinë e atletikës shqiptare me një pjesëmarrje spektakolare në Botërorin e Atletikës u zhvillua në Oregon të SHBA. Një pjesëmarrje që u kurorëzua me vendin e pestë në garën e 3000 metrave me pengesa, si dhe me një rekord të ri kombëtar në këtë disiplinë.

Nuk do të mungojë as shpërblimi sipas Ligjit për Sportit, mbi trajtimin e sportistëve elitarë për pozicionimin e tyre në garat ndërkombëtare. Shpërblimi që i takon sipas ligjit Luiza Gegës për vendin e pestë të arritur në Kampionatin Botëror të atletikës është 10 milionë lekë të vjetër.

Një shumë e cila në fakt siç kanë treguar vazhdimisht sportistja dhe trajneri i saj, shkon thuajse zakonisht për grumbullimet që ajo zhvillon jashtë vendit tonë për t’u përgatitur më së miri për garat në të cilat merr pjesë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d