Sunday, April 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËE rrallë/ Kosovari punon mozaikun e Messit dhe Mbappes veç me...

E rrallë/ Kosovari punon mozaikun e Messit dhe Mbappes veç me drithëra

Sot është finalja e madhe e Botërorit, mes Francës dhe Argjentinës. Një artist i talentuar nga Kosova ka realizuar një portret të mrekullueshëm të Messit dhe Mbappe, të cilën e ka realizuar me kombinim drithërash të ndryshme.

Alkent Pozhegu tha se ideja pas portreteve me drithëra ishte bashkimi i dy lojtarëve të ekipeve finale në një vepër arti.

Ai përdori kombinimin e misrit, grurit, fasuleve, farave të lulediellit dhe farave të lulëkuqes për t’i bërë të dy portretet sa më realiste. Pozhegu tha se shpresonte të shihte një lojë të mirë të dielën dhe dëshironte që më i miri të fitonte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: