Monday, March 27, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËEddie Murphy merr çmimin Cecil B. DeMille

Eddie Murphy merr çmimin Cecil B. DeMille

Eddie Murphy u nderua me çmimin Cecil B. DeMille në Golden Globes të këtij viti. Aktorit iu dha çmimi nga Tracy Morgan dhe Jamie Lee Curtis.

“Unë kam qenë në biznesin e shfaqjes për 46 vjet. Kam qenë në biznesin e filmit për 41 vjet,” tha  Murphy gjatë fjalimit të tij. “Ekziston një plan përfundimtar që mund të ndiqni për të arritur sukses, prosperitet, jetëgjatësi dhe paqe mendore… dhe unë e ndoqa atë gjatë gjithë karrierës sime,shtoi ai. “Janë vetëm tre gjëra: Paguani taksat tuaja, kujdesuni për biznesin tuaj dhe mos e përmendni emrin e gruas së Will Smith!”

Eddie është i njohur për rolet e tij në; Beverly Hills Cop, 48 Hours, Coming to America, Trading Places, The Nutty Professor dhe Dreamgirls. Ai do të luajë në komedinë e ardhshme familjare You People, së bashku me Jonah Hill, Lauren London, Nia Long, Julia Louis-Dreyfus dhe David Duchovny.

Çmimi Cecil B. DeMille – i jepet “një individi të talentuar për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në botën e argëtimit”. Marrësit e mëparshëm të çmimit përfshijnë, Jane Fonda, George Clooney, Morgan Freeman, Oprah Winfrey, Robert De Niro, Audrey Hepburn, Harrison Ford, Jodie Foster, Sophia Loren, Steven Spielberg, Denzel Washington, Robin Williams, Tom Hanks dhe më shumë. Ndarja e 80-të e çmimeve Golden Globe u transmetua në NBC dhe Peacock  më 10 janar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: