Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREElon Musk: Duhet të paguani për postimet në X

Elon Musk: Duhet të paguani për postimet në X

X, i njohur më parë si Twitter, do t’i detyrojë përdoruesit të paguajnë postimin dhe të ndërveprojnë me të tjerët, ka thënë Elon Musk.

“Fatkeqësisht, një tarifë e vogël për aksesin e shkrimit të përdoruesve të rinj është mënyra e vetme për të frenuar sulmin e pamëshirshëm të robotëve,” tha Elon.

“Inteligjenca artificiale aktuale (dhe fermat e trolleve) mund të kalojnë me lehtësi “A je një bot?”. Sulmi i llogarive të rreme ndikon gjithashtu hapësirën e disponueshme të emrave, kështu që shumë benefite të mira merren si rezultat.”

Në një përgjigje të mëtejshme ndaj një llogarie tjetër që vinte në dyshim qasjen, Musk tha se tarifa mund të jetë në fuqi vetëm për tre muajt e parë pasi një përdorues i ri bashkohet me platformën.

Që nga marrja e tij në pushtet, është raportuar se X ka parë rënie të konsiderueshme të të ardhurave pasi reklamuesit e kanë braktisur atë për shqetësimet rreth besimit të Musk në “fjalën e lirë absolute” dhe tolerancën e tij ndaj përmbajtjeve më të diskutueshme.

Kjo ka bërë që kompania t’i drejtohet opsioneve të abonimit – duke përfshirë X Premium, i cili u mundëson përdoruesve të paguajnë për t’u verifikuar – në mënyrë që të hapë flukse të reja të ardhurash.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME